Mann-Over-Bord liten båt (MOB) u/mørkekjøring – repetisjon


Mann-Over-Bord liten båt (MOB) u/mørkekjøring - repetisjon (OSE152)

Når vil du ta kurset? Velg en dato for å melde deg på.
RelyOn Nutec
Bergen
Kr 8 900
Juni 2026
August 2026
September 2026
Stavanger
Kr 8 900
September 2026
Mars 2027
Kristiansand
Kr 8 900
Juni 2026
August 2026
September 2026
Oktober 2026
Trondheim
Kr 9 300
Juni 2026
September 2026
November 2026
Mann-Over-Bord liten båt (MOB) u/mørkekjøring - repetisjon (OSE152)

MålgruppeMannskap på faste/flytende innretninger som skal bemanne liten MOB-båt.

MålsetningEtter fullført kurs skal deltakerne kunne bemanne MOB-båten, gjøre bruk av relevant sikkerhetsutstyr, utføre søk og redning, samt gi førstehjelp til skadet personell.

KursinnholdI løpet av kurset vil deltakerne gjennomgå:

  • Utsetting og oppheis av mobbåt.
  • Søksøvelser i dagslys.
  • Førstehjelpstrening.
  • Bruk av kompass og beregne utseilt distanse.

  • Manøvrering og bruk av mobbåt.
  • Opphenting av skadet personell i sjøen.
  • Kommunikasjonstrening.

ForkunnskapskravBestått grunnleggende MOB-båt kurs.

EksamenIngen skriftlig test, men deltaker skal vise sin kompetanse i praksis i h.h.t. NOROG sin fagplan.

Kurs undervist på
Norsk
Varighet
1 dag
Gyldighet
2 år
Godkjent av
Norsk Olje og Gass

Hvilket kurs trenger du?


Offshore kurs

Maritime kurs

KursOffshore.no i samarbeid med RelyOn Nutec

Enkelt å bestille

Skal kurset betales av andre, velg faktura og fylle ut fakturamottaker og evt. referanse / rekvisisjon. Etter påmelding vil du få motta en påmeldingsbekreftelse med informasjon om kurset og kursavgiften. Videre vil du i løpet av 1 til 2 virkedager motta fra RelyOn Nutec faktura og praktisk informasjon for gjennomføring av kurset ditt.

Dyktige og erfarne instruktører

Tidligere brannkonstabler med praktisk kunnskap om håndtering av nødsituasjoner.

Topp moderne fasiliteter

Vi har kurssentre i Bergen, Stavanger, Kristiansand, Oslo og Trondheim. Hvor vil du ta kurset?

Hvorfor velge oss?

Vi er verdens ledende leverandør av kurs innen sikkerhet, overlevelse og ferdigheter.

BergenStavangerKristiansandOsloTrondheim
Vårt nyeste senter
RelyOn Nutec Stavanger åpnet i November 2016, med topp moderne fasiliteter.
Eneste RelyOn Nutec senter i Norge med livbåtsimulator
Siden 2017 har RelyOn Nutec Stavanger tilbudt livbåtfører trening på en helt ny, spesialbygd simulator.
Dedikerte instruktører
Våre ekspert instruktører sørger for at alle kursdeltakere bygger kompetanse i et trygt og kontrollert miljø. “RelyOn Nutec i Stavanger er alltid imøtekommende og håndterer forespørsler fra oss nærmest umiddelbart. Endringer er aldri et problem og har vi en større gruppe ansatte får vi som regel skreddersydde løsninger som også er svært kostnadseffektive.” – Torbjorn Thorsen, HR Advisor, Subsea 7
Hvorfor velge RelyOn Nutec Stavanger?
RelyOn Nutec Stavanger relanserte seg selv i 2016, med nye moderne lokaler. Posisjonert i Norges hovedsete for offshorenæringen, møter senteret alle behovene for ansatte som skal ut offshore. I tillegg til spesialisering i offshorekurs, kan Stavanger ta imot ansatte fra alle industrier og skreddersyr kurs i henhold til kundens behov. Våre kompetente og fleksible instruktører jobber kontinuerlig med å skape et miljø som fremmer erfaringsoverføring. Våre ansatte bidrar også i vaktordningen til Operatørenes Forening for Beredskap (OFFB). Dette arbeidet sørger for at de har spisskompetanse innen beredskapsledelse, samt opprettholder erfaring på hvordan en krisesituasjon utfolder seg i virkeligheten.
Velkommen på kurs!
RelyOn Nutec Stavanger Buøy, Tømmerodden 10, 4077 Hundvåg
+47 55 94 20 00
Flybussen til Stavanger sentrum. Linje 1 til Hundvågveien, ca. 22 min. Gå deretter i ca. 13 min.
Fra Lufthavn Sola ca. 30 min. ➤ Kjør inn på Rv509 og E39 til Stavanger sentrum. Kjør motorveien til endes og hold høyre retning til sentrum. Forsett så videre på Rv509. Kjør rett frem i de neste tre rundkjøring og gjennom tunnelen (Bergelandstunnelen). Etter denne tar du til høyre retning bybrua. Følg Fv453 over bybrua retning Hundvåg til du kommer til Rosenberg Verft. Ta til venstre retning verftet og her vil du mest sannsynlig se skilt til senteret. Følg videre skilting. Oppsummert: seks-syv rundkjøringer, bro fra Stavanger sentrum (Bybrua).
Gode parkeringsmuligheter.
Alle dager fra 08:30 til 15:30.
Lunsj varierer fra dag til dag, vanligvis mellom 11:00 og 12:00.
Kursavgift og smittevernsgebyr (135 kr/dag) må innbetales før kursstart. Husk å merke betaling med bestillingsreferanse som oppgis på kursbekreftelse som kommer neste arbeidsdag. Bedriftskunder kan velge å få faktura tilsendt.
Trenger du hjelp til å finne kurset ditt? Spør oss!